restbet yeni adresinden


>> G İ R İ Ş <<
RESTBET346.COM – SHAQ, DAVİD STERN’LE BİR ‘HACK-A-SHAQ’ HİKAYESİNİ PAYLAŞTI

NBA efsanesi Shaquille O’Neal, yakın zamanda hayatını kaybeden eski NBA başkanı David Stern’e “Hack-a-Shaq” stratejisi için şikayet etmesiyle ilgili komik bir hikaye paylaştı.

19 yıllık NBA kariyerinde, Shaq yaygın olarak NBA tarihindeki en dominant oyunculardan biri olarak biliniyordu. Shaq’ın bir zayıflığı vardı ve bu da serbest atışlarıydı.

Los Angeles Lakers efsanesi, kariyerinde serbest atış çizgisinden sadece %52.7 isabet bulmuştu ve O’Neal’ın çizgideki sıkıntıları, günümüzde hala kullanılmakta olan meşhur “Hack-a-Shaq” stratejisinin doğmasına yol açmıştı.

Hack-a-Shaq, serbest atışları zayıf olduğundan ötürü o alanda sayı bulması daha zor olan bir oyuncuya, kasıtlı olarak faul yapmak anlamına geliyor.

“FAULDEN Mİ ŞİKAYET EDİYORSUN?”

ESPN ile yaptığı röportajda Shaq, eski NBA başkanı Stern ile ilgili en sevdiği hikayelerinden birini anlattı:

“David Stern hakkında sevdiğim bir şey de dürüst olmasıydı. Bir gün ofisine gittik ve ona ‘Bay Stern, bir dahaki sefere biri bana Hack-a-Shaq yaparsa, 15, 20 maç oynamamayı umursamam.’ dedim.”

Shaq, Stern’ün şakayla karışık bir şekilde, O’Neal’a her biri faul yaptığında düdük çalsa, maçların dört saat süreceğini söylediğini açıkladı:

“Shaq, sen faullerden mi şikayetçisin? Seninle ilgili şikayetçi olan 28 takım var.”

2000-01 sezonunda, O’Neal, maç başına ortalama 13.1 serbest atış denemesi ile kariyerinin en yüksek rakamına ulaşmıştı. Serbest atış çizgisinden en kötü şut soktuğu sezon, 2006-07 sezonunda Miami Heat forması giyerken bulduğu %42.2‘lik isabetti.

DeAndre Jordan ve Andre Drummond gibi oyuncular, kariyerlerinin bir noktasında bu stratejinin kurbanı olan isimlerden.

Bir önceki yazımız olan RESTBET346.COM - İLHAN PALUT: 'MAALESEF BERABERLİĞE RAZI OLDUK' başlıklı makalemizde restbet346.com güvenli girişi, restbet346.com mobil adres ve restbet346.com yeni adresi hakkında bilgiler verilmektedir.

RESTBET346.COM – SHAQ, DAVİD STERN’LE BİR ‘HACK-A-SHAQ’ HİKAYESİNİ PAYLAŞTI

About restbet güvenilir girişi
restbet yeni giriş adresini takip edeceğiniz bir site. Güncel adresini takip ederek sizde en çok kazananların arasındaki yerinizi alabilirsiniz. restbet giriş adresinden üyeliğinize erişim sağlayıp, iyi gelir sahibi olabilirsiniz.

1 Comment on RESTBET346.COM – SHAQ, DAVİD STERN’LE BİR ‘HACK-A-SHAQ’ HİKAYESİNİ PAYLAŞTI

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.