RESTBET306.COM – BENEGA, GALATASARAY’I SEÇTİ

restbet305-yeni-ulasimi-85

Adı bir süredir Galatasaray ile birlikte anılan ve transferinin yapılacağı haberleri basında yer alan bu bilgiyi doğruladı ve Sevilla’dan gelen sözleşmesini uzatma teklifini ret etti.

Fatih Terim’in ısrarla istediği futbolcular arasında yer alan Ever Benega ile artık sona gelindi ve her an sözleşme imzalanabilir. Arjantinli yıldız futbolcunun menajeri ile prensipte anlaşıldı. Artık son aşama olarak da Sevilla ile görüşmelere başlandı.

Benega’nın sözleşmesi Sevilla ile devam ediyor ve önümüzde ki sezon sonunda ise bitecek. Sevilla tecrübeli futbolcuya sözleşmesini bir yıl daha uzatma teklifinde bulundu ama Galatasaray’a gelmek isteyen Benega bu teklifi ret etti. Arjantinli yıldızın devam eden sözleşmesi ile Sevilla’dan yıllık 3 milyon Euro aldığı biliniyor. Takımı sözleşmeyi uzatmak için ise 2 milyon Euro garanti para teklif etti ve yıldız futbolcu da bunun maaş indirimi olduğunu belirterek ret etti.

Sevilla takımı Benega için 7 milyon Euro bonservis ücreti istiyor ama bu fiyatın karşılanması imkansıız gibi görünüyor. Sarı kırmızılı takım şimdilik 3 milyon Euro bonservis ücretini Sevilla’ya önerdi. Karşı tarafın bu teklifi kabul etmesinin pek mümkün olmadığı görülmekte ve her iki takımın arasında sıkı pazarlıkların olacağı da şimdiden tahmin ediliyor.

Benega’ya 4 milyon Euro maaş artı çeşitli primler ile 2+1 sözleşme önerildi ve takıma da yeni teklif olarak 4 milyon Euro götürülecek.

 

 

Bir önceki yazımız olan RESTBET306.COM - BEŞİKTAŞ’TA YENİ HEDEF LAXALT başlıklı makalemizde Beşiktaş, Beşiktaş haberleri ve beşiktaş transferleri hakkında bilgiler verilmektedir.

restbet305-yeni-ulasimi-85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.