restbet yeni adresinden


>> G İ R İ Ş <<
FENERBAHÇE MEN KARARI OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

betpas304 oldu. güvenilir giriş adresinden siteye erişim sağlayabilirsiniz.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu’na sevk edilmesi sonrası Fenerbahçe’den ilk açıklama geldi. Sezonda kötü bir dönem geçirirken aynı zamanda finansal sorunlar ile boğuşması da gündemde yer alıyor. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre men kararı yok denildi.

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamada “Kulübümüz, 2016 Mayıs ayında UEFA CFCB-IC (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu- İnceleme Dairesi) ile yapmış olduğu uzlaşma anlaşmasındaki 2017/18 sezonu denk hesap açığı taahhüdüne uyamadığı gerekçesi ile CFCB-AC (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu – Yargı Dairesi)’ ne sevk edilmiştir.

2016 Mayıs ayında yapılan anlaşmaya göre; 2017/18 sezonu finansal sonuçlarında denk hesap açığı taahhüdümüz € 10 milyon olarak belirlenmişti. Aynı sezon için denk hesap açığımızın € 20 milyon’u aşması durumunda ise Yargı Dairesi’ne sevk edilmemiz üzerine mutabakat sağlanmıştı. Aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi durumunda ise UEFA gelirlerinden kesilecek € 2,5 milyon para cezasının daha da düşürülebileceği tavsiye edilmiştir:

  • Bankalar Birliği ile yapılacak olan borç yapılandırma sürecinin Haziran 2019 sonuna kadar tamamlanması,
  • Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde geliştirilen yeni finansal kontrol mekanizmasının Haziran 2019 sonuna kadar tamamlanması şeklinde olup kamuoyunun bilgisine sunarız. FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sarı lacivertli ekibin sunulan finansal gerekleri yerine getirmesi sonucunda UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu ile anlaşarak ilgili cezanın düşürülmesini istemesi tahmin ediliyor.

 

Bir önceki yazımız olan FENERBAHÇENİN İLK TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİ: ALLAHYAR SAYYADMANESH başlıklı makalemizde fenerbahce ve FENERBAHÇE TRANSFERLERİ hakkında bilgiler verilmektedir.

FENERBAHÇE MEN KARARI OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.